ХОТЕЛ ASTERA 4* – БАНСКО

Хотелот Астера Банско & Спа се наоѓа на само 200м од гондолата и 1км од центарот на Банско. Хотелот нуди целосно опремен спа центар, ски бар, интернет и куглана.

Спа Центарот на Хотел Астера има оддел за психо и ароматерапија. Фитнес сала, џакузи, водена пештера, детски оддел со аква парк, парни бањи, внатрешен и надворешен базен како и разновидни случаи. Во хотелот исто така има опција и за изнајмување на ски опрема и ски школа со лиценциран учител.

15% Попуст за резервации направени до 31.10.2018, за период на престој од 01.12-27.12 и 04.01-15.04.2019
10% Попуст за резервации направени до 31.10.2018, за период на престој од 01.12-27.12 и 04.01-15.04.2019

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД.

Ценовник објавен на 07.08.2018

 

ASTERA 4* BANSKO
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2018
22.12.2018
B
23.12.2018
27.12.2018
C
28.12.2018
03.01.2019
D
04.01.2019
10.01.2019
B
11.01.2019
28.02.2019
A
01.03.2019
15.04.2019
STANDART ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА
2 возрасни лица 75.9 95.7 158.4 103.4 95.7 75.9
3 возрасни лица 102.4 129 213.8 139.6 129 102.4
1 возрасно лице 50.05 63.8 113.3 74.8 63.8 50
1 возр +1 дете (0-2,99) 50.05 63.8 113.3 74.8 63.8 50
1 возр +1 дете (3-12,99) 56.9 71.7 118.8 77.5 71.7 56.9
1 возр +2 дете (0-2,99) (0-2,99) 50 63.8 113.3 74.8 63.8 50.05
1 возр +2 деца (0-2,99) (3-12,99) 56.9 71.7 118.8 77.55 71.7 56.9
1 возр +2 деца (3-12,99) (3-12,99) 75.9 95.7 158.4 103.4 95.7 75.9
2 возр +1 дете (0-12,99) 75.9 95.7 158.4 103.4 95.7 75.9
1-BED ROOM APARTMENT ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
ЕДНОСПАЛЕН АПАРТМАН
2 возрасни лица 114.4 143 202.4 160.6 143 114.4
3 возрасни лица 154.4 193 273.2 216.8 193 154.4
2 возр +1 дете (0-12,99) 114.4 143 202.4 160.6 143 114.4
2 возр +2 деца (0-2,99) (0-12,99) 114.4 143 202.4 160.6 143 114.4
2 возр +2 деца (2-12,99) (2-12,99) 143 178.7 253 200.7 178.7 143
3 возр +1 дете (0-12,99) 154.4 193 273.2 216.8 193 154.4
2-BED ROOM APARTMENT ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
ДВОСПАЛЕН АПАРТМАН
4 возрасни лица 272.8 330 448.8 369.6 330 272.8
5 возрасни лица 320.5 387.7 527.3 434.2 387.7 320.5
4 возр +1 дете (0-12,99) 272.8 330 448.8 369.6 330 272.8
4 возр +2 деца (0-2,99) (0-12,99) 272.8 330 448.8 369.6 330 272.8
4 возр +2 деца (2-12,99) (2-12,99) 306.9 371.2 504.9 415.8 371.2 306.9
5 возр +1 дете (0-12,99) 320.5 387.7 527.3 434.2 387.7 320.5
RELEASE DAYS 5//5 10//10 21//21 14//14 10//10 5//5
Период на резервирање Период на престој Промоции
July 11, 2018 December 22, 2018 December 1, 2018 December 22, 2018 7=5, 8=6, 9=7, 10=8, 11=9, 12=10, 13=11, 14=10
July 11, 2018 April 15, 2019 March 1, 2019 April 15, 2019 7=5, 8=6, 9=7, 10=8, 11=9, 12=10, 13=11, 14=10
Период на резервирање Период на престој Промоции
July 11, 2018 December 27, 2018 December 23, 2018 December 27, 2018 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
July 11, 2018 February 28, 2019 January 11, 2019 February 28, 2019 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12

 

Генерални услови:

Во цените е вклучено: сите водни услуги во Аква Паркот: сауна, внатрешен базен, фитнес; ски гардероба; бесплатен паркинг; интернет само во јавните простории; превоз до гондолата.

EB попустот и промоциите не се комбинираат

Не сите соби се во главната зграда. Некој од собите не се поврзани со топла врска со главната зграда.

Интернет во собите се плаќа – 2лева за 24 часа или 12 лева 1 недела.

Новогодишната вечера е здолжителна. Божиќната вечера не е задолжителна

-Бебешко креветче – бесплатно

Новогодишна вечера (задолжителна) 80еур возрасен, 40еур дете од 2-12,99год

Божиќна вечера (незадолжителна) 40еур возрасен, 20еур дете од 2-12,99год

Доплата за цел пансион 9еур на ден по лице, 5еур дете од 2-11,99год.

Доцен отказ на резервација – 1 ноќевање пенали,

No-Show – 1 ноќевање пенали

 

Новогодишниот период – нерефундабилен. 100% пенали за новогодишниот и божиќниот период.

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур.

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ