ХОТЕЛ FESTA CHAMKORIA 4* – БОРОВЕЦ

Хотелот Festa Chamkoria е лоциран во Боровец на 1200 метри оддалеченост од Гондолата.

Хотелот располага со спа центар, паркинг, остава за скии и спортска опрема, ресторан, лоби бар со камин и две конференциски сали.

Спа центарот е опремен со внатрешен базен, најразлични типови на третмани за лице и тело, масажи, сауна, ароматична сауна, парна бања, релакс соба, фитнес сала и солариум.

Сите соби се луксузно уредени со центарално греење и ладење. Опремени се со телефон, плазма ТВ, кабелска телевизија, мини бар, балкон, купатило. Она што го прави хотелот уникатен е всушност дизајнот на собите, кои имаат два стила и тоа зима и лето.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД.

 

15% Попуст за резервации направени до 30.09.2018, со целосна уплата до 10.10.2018

-10% Попуст за резервации направени до 30.11.2018, со целосна уплата до 10.12.2018

 

FESTA CHAMKORIA 4* BOROVEC
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2018
20.12.2018
B
21.12.2018
27.12.2018
C
28.12.2018
01.01.2019
D
02.01.2019
13.01.2019
E
14.01.2019
25.01.2019
F
26.01.2019
15.02.2019
G
16.02.2019
04.03.2019
H
05.03.2019
09.04.2019
STANDART ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД СОБА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 48.4 74.8 140.8 83.6 72.6 85.8 68.2 57.2
1 Возрасно лице 36.3 56.1 105.6 62.7 55 64.9 51.7 42.9
1 Возр +1 Дете (0-2,99) 36.3 56.1 105.6 62.7 55 64.9 51.7 42.9
1 Возр +1 Дете (3-12,99) 36.3 56.1 105.6 62.7 54.45 64.35 51.15 42.9
1 Возр +2 Деца (0-2,99) (3-12,99) 36.3 56.1 105.6 62.7 54.45 64.35 51.15 42.9
2 Возр +1 Дете (0-2,99) 48.4 74.8 140.8 83.6 72.6 85.8 68.2 57.2
JUNIOR SUITE ЈУНИОР СВИТ
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 57.2 85.8 156.2 94.6 83.6 96.8 77 68.2
3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 78.6 117.9 214.7 130 114.9 133.1 105.8 93.7
2 Возр +1 Дете (0-12,99) 57.2 85.8 156.2 94.6 83.6 96.8 77 68.2
2 Возр +2 деца (0-2,99) (0-12,99) 57.2 85.8 156.2 94.6 83.6 96.8 77 68.2
2 Возр +2 деца (3-12,99) (3-12,99) 71.5 107.2 195.2 118.2 104.5 121 96.2 85.2
3 Возр +1 Дете (0-12,99) 78.65 117.9 214.7 130 114.9 133.1 105.8 93.7
APPARTMENT АПАРТМАН
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 66 99 182.6 112.2 96.8 114.4 90.2 79.2
3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 90.7 136.1 251 154.2 133.1 157.3 124 108.9
2 Возр +1 Дете (0-12,99) 66 99 182.6 112.2 96.8 114.4 90.2 79.2
2 Возр +2 деца (0-2,99) (0-12,99) 66 99 182.6 112.2 96.8 114.4 90.2 79.2
2 Возр +2 деца (3-12,99) (3-12,99) 82.5 123.7 228.2 140.2 121 143 112.75 99
3 Возр +1 Дете (0-12,99) 90.7 136.1 251 154.2 133.1 157.3 124 108.9
RELEASE DAYS 2//2 3//3 21//21 7//7 7//7 5//5 3//3 2//2
Период на продажба Период на престој Промоции
November 1, 2018 December 20, 2018 December 1, 2018 December 20, 2018 7=6
November 1, 2018 February 15, 2019 January 8, 2019 January 25, 2019 7=6
November 1, 2018 February 15, 2019 January 18, 2019 February 15, 2019 7=6
November 1, 2018 April 9, 2019 March 5, 2019 April 9, 2019 7=6

 

Во цените е вклучено: употреба на базен, сауна, парна бања, релакс зона, интернет низ целиот хотел, паркинг, превоз до гондолата по распоред.

Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат. Промоциите стапуваат на важност од кога ке помине периодот за рана резервација т.е Попустите.

Новогодишната вечера и Божиќната вечере се задолжителни.

Новогодишна вечера – 50еур возр лице, 25еур дете од од 3-12,99год

Божиќна вечера – 25еур возр лице, 12еур дете од 2-12,99год

 

Минимум престој 3 ноќевања, за Новогишниот период 5 ноќевања.

 

Политика на отказ:

Доцен отказ во сезона: А, Б, Д, Г, Ф, Е – 1 ноќевање пенали, Ц – 100% пенали

Непојавување во хотел 2 ноќевања пенали, Ц-сезона – 100% пенали.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур.

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ