ХОТЕЛ FESTA WINTER PALACE 5* – БОРОВЕЦ

Festa Winter Palace е хотел со 5* лоциран во Боровец, на само 100метри од ски жичарата и терените.

Спа центарот на хотелот со својот затоплен внатрешен базен, сауна, парна бања, релакс зона, им нуди на своите гости право зимско уживање. Собите се пространи и удобни, и сите гледаат према планина.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2018, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.10.2018

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.10.2018, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.2018

 

FESTA WINTER PALACE 5* BOROVEC
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2018
20.12.2018
B
21.12.2018
27.12.2018
C
28.12.2018
01.01.2019
D
02.01.2019
13.01.2019
E
14.01.2019
25.01.2019
D
26.01.2019
15.02.2019
F
16.02.2019
04.03.2019
A
05.03.2019
09.04.2019
STANDART ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД СОБА
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 85.8 114.4 206.8 132 110 132 107.8 85.8
3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 115.83 154.44 279.18 178.2 148.5 178.2 145.53 115.83
1 Возрасно лице 64.9 85.8 206.8 118.8 82.5 118.8 81.4 64.9
1 Возр +1 Дете (0-2,99) 64.9 85.8 206.8 118.8 82.5 118.8 81.4 64.9
1 Возр +1 Дете (3-12,99) 64.35 85.8 155.1 99 82.5 99 80.85 64.35
1 Возр +2 Деца (0-2,99) (3-12,99) 64.35 85.8 155.1 99 82.5 99 80.85 64.35
1 Возр +2 Деца (3-12,99) (3-12,99) 85.8 114.4 206.8 132 110 132 107.8 85.8
2 Возр +1 Дете (0-12,99) 85.8 114.4 206.8 132 110 132 107.8 85.8
JUNIOR SUITE ЈУНИОР СВИТ
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 99 132 239.8 151.8 125.4 151.8 121 99
3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 133.65 178.2 323.73 204.93 169.29 204.93 163.35 133.65
2 Возр +1 Дете (0-12,99) 99 132 239.8 151.8 125.4 151.8 121 99
2 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-12,99) 99 132 239.8 151.8 125.4 151.8 121 99
2 Возр +2 Деца (3-12,99) (3-12,99) 123.75 165 299.75 189.75 156.75 189.75 151.25 123.75
3 Возр +1 Дете (0-12,99) 133.65 178.2 323.73 204.93 169.29 204.93 163.35 133.65
APARTMENT АПАРТМАН
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 105.6 143 261.8 165 136.4 165 129.8 105.6
3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 142.56 193.05 353.43 222.75 184.14 222.75 175.23 142.56
2 Возр +1 Дете (0-12,99) 105.6 143 261.8 165 136.4 165 129.8 105.6
2 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-12,99) 105.6 143 261.8 165 136.4 165 129.8 105.6
2 Возр +2 Деца (3-12,99) (3-12,99) 132 178.75 327.25 206.25 170.5 206.25 162.25 132
3 Возр +1 Дете (0-12,99) 142.56 193.05 353.43 222.75 184.14 222.75 175.23 142.56
RELEASE DAYS 2//2 3//3 21//21 7//7 7//7 5//5 3//3 2//2
Период на продажба Период на престој Промоции
November 1, 2018 December 20, 2018 December 1, 2018 December 20, 2018 7=6
November 1, 2018 January 25, 2019 January 8, 2019 January 25, 2019 7=6
November 1, 2018 February 15, 2019 January 18, 2019 February 15, 2019 7=6
November 1, 2018 April 9, 2019 March 5, 2019 April 9, 2019 7=6

 

Во цените е вклучено: појадок и вечера, употреба на Спа центар со релакс зона, сауна, парна бања, внатрешен базен, шок тушеви и интернет низ целиот хотел.

 

Доплати:

-Паркинг -10лева на ден / ограничен број на места

-Новогодишна вечера задолжителна: 80еур возрасен, 40еур дете од 3-12,99год

-Божиќна вечера задолжителна: 35еур возрасен, 15еур дете од 3-12,99год

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур.

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

Минимум престој од 3 ноќевања, освен за Новогодишниот период од 5 ноќевања.

Бебешко креветче – бесплатно, и на барање, доколку е расположливо.

 

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:

Сезона А, Б, Е, Ф Г и Х, доцен отказ – 1 ноќевање пенали

Сезона Ц – 100% пенали

Истото е важечко и за не појавување во хотел.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ