ХОТЕЛ ГРАНД РОЈАЛ 4* – БАНСКО

ХОТЕЛ ГРАНД РОЈАЛ 4* – БАНСКО

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

–          15% за резервација и уплата до 31.10.2018

–          10% за резервација и уплата до 30.11.2018

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 12.01-28.02.2019 | 5=4 за период на престој 01.03-10.04.2019

(се комбинира со попуст за рана резервација)

 

Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2018 / 2019

Двокреветна соба

студио

(2+1)

Едноспален апартман

 

(2+2)

Двоспален апартман

 

(4+2)

УСЛУГА Ноќевање со појадок Ноќевање со појадок Ноќевање со појадок
01.11-30.11 24€ 26€ 23€
01.12-26.12 26€ 31€ 26€
27.12-04.01 56€ 59€ 54€
05.01-11.01 34€ 37€ 33€
12.01-10.03 26€ 31€ 26€
11.03-10.04 24€ 26€ 23€

ЗА УСЛУГА ПОЛУПАНСИОН ДОПЛАТА ОД 10€ ПО ЛИЦЕ ОД НОЌЕВАЊЕ ДЕТЕ (3-12.99) 5€

 

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација : 300 м од жичарницата

Наоѓајќи се во подножјето на Пирин Планина, овој хотел на своите гости им нуди прекрасен поглед и удобен престој. Располага со лоби бар и камин кој нуди чувство на интимност и топлина, ресторан, детски кат, ски гардеробер.

СПА Центар : внатрешен базен со детски сектор, фитнес, финска сауна, парна бања, џакузи, турска бања, спа процедури и масажи

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

–          појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, релакс зона, паркинг, детски кат, ски гардеробер, интернет. 

 

ДОПЛАТИ:

–          Дете до 2.99 год. – бесплатно

–          Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно

–          Второ дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

–          Дете од 3-12.99 год. на редовно легло во студио – 30% попуст

–          Возрасен на дополнително легло – 30% попуст

–          За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

–          Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 75€, дете – 40€

–          Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

–          Превоз цена: 30€ – за возрасни / 20€ – за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)