ХОТЕЛ ГРИН ВУД 4* – БАНСКО

ХОТЕЛ ГРИН ВУД 4* – БАНСКО

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

–          15% за резервација и уплата до 31.10.2018

–          10% за резервација и уплата до 30.11.2018

(не важи за период 28.12-02.01.2019, не се пресметува на доплатите за полупансион и се вклучено)

 

Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2018 / 2019

Двокреветна соба

(2+0)

Студио

(2+2)

Едноспален апартман

(2+2)

Двоспален апартман

(4+2)

УСЛУГА Ноќевање со појадок Ноќевање со појадок Ноќевање со појадок Ноќевање со појадок
01.12-20.12 22€ 27€ 31€ 27€
21.12-27.12 27€ 31€ 41€ 32€
28.12-01.01 61€ 62€ 67€ 59€
02.01-13.01 27€ 31€ 41€ 32€
14.01-28.02 25€ 29€ 34€ 29€
01.03-31.03 22€ 27€ 31€ 27€

ЗА УСЛУГА ПОЛУПАНСИОН ДОПЛАТА ОД 12€ ПО ЛИЦЕ ОД НОЌЕВАЊЕ, ДЕТЕ ОД 4-13.99 год. – 8€

ЗА УСЛУГА СЕ ВКЛУЧЕНО ДОПЛАТА ОД 18€ ПО ЛИЦЕ ОД НОЌЕВАЊЕ, ДЕТЕ ОД 4-13.99 год. – 12€

(појадок, ужина, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 11-23 часот) 

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација : 7 км од Банско, во близина на Пирин Голф Клуб

Самиот момент кога ќе пристигнете, ќе ја почувствувате топлата планинска атмосфера на хотелот.

Отворен е целогодишно и нуди разновидност на услуги погодни за фамилии, компании, љубители на екстремни спортови, скијање, спа и рекреација. Располага со двокреветни соби, студија, апартмани.

Во склоп на хотелот има два ресторани, лоби бар со камин, конференциска сала, детско катче, паркинг.

СПА Центар : внатрешен и надворешен базен, финска сауна, парна и турска бања, фитнес, масажи, арома терапии, козметички процедури.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

–          појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, паркинг, интернет. 

 

ДОПЛАТИ:

–          Дете до 3.99 год. на дополнително легло – бесплатно

–          Прво дете од 4-13.99 год. на дополнително легло – бесплатно

–          Второ дете од 4-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

–          Возрасен на дополнително легло – 20% попуст

–          Едно дете со 1 возрасен на редовно легло – 20% попуст од цената за двајца

–          Две деца со 1 возрасен – двете деца плаќаат 50% од цената за возрасен

–          Еднокреветна соба – 20% попуст од цената за двајца

–          За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

–          Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 110€, дете – 40€

–          Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

–          Превоз цена: 30€ – за возрасни / 20€ – за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)