ХОТЕЛ KAMELIA APART HOTEL 4* – ПАМПОРОВО

ХОТЕЛ KAMELIA APART HOTEL 4* – ПАМПОРОВО

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, САМО ЗА НАЕМ
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.10.2018, ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ОД 01.12-26.12.2018 И 03.01-15.04.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.2018
KAMELIA APART HOTEL 4* PAMPOROVO
САМО НАЕМ A
01.12.2018
16.12.2018
B
17.12.2018
26.12.2018
C
27.12.2018
02.01.2019
B
03.01.2019
06.01.2019
D
07.01.2019
20.01.2019
E
21.01.2019
04.03.2019
A
05.03.2019
15.04.2019
STUDIO СТУДИО
ЦЕНИ САМО ЗА НАЕН НА СОБА НА ДЕН
1 Возрасно лице 42 66 96 66 46 58 42
2 Возрасни лица 42 66 96 66 46 58 42
1 Возр +1 Дете (0-5,99) 42 66 96 66 46 58 42
1-BED ROOM APARTAMENT АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА
ЦЕНИ САМО ЗА НАЕН НА СОБА НА ДЕН
2 Возрасни лица 46 70 104 70 50 64 46
3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 64.4 98 145.6 98 70 89.6 64.4
2 Возр +1 Дете (0-5,99) 46 70 104 70 50 64 46
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 55.2 84 124.8 84 60 76.8 55.2
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 46 70 104 70 50 64 46
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 55.2 84 124.8 84 60 76.8 55.2
2 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 64.4 98 145.6 98 70 89.6 64.4
2-BED ROOM APARTMENT АПАРТМАН СО ДВЕ СПАЛНИ
ЦЕНИ САМО ЗА НАЕН НА СОБА НА ДЕН
4 Возрасни лица 76 116 180 116 84 108 76
5 Возр лица со екстра легло за 5то лице 91.2 139.2 216 139.2 100.8 129.6 91.2
4 Возр +1 Дете (0-5,99) 76 116 180 116 84 108 76
4 Возр +1 Дете (6-11,99) 83.6 127.6 198 127.6 92.4 118.8 83.6
4 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 76 116 180 116 84 108 76
4 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 83.6 127.6 198 127.6 92.4 118.8 83.6
4 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 91.2 139.2 216 139.2 100.8 129.6 91.2
3-BED ROOM APP АПАРТМАН СО ТРИ СМЕНИ
ЦЕНИ САМО ЗА НАЕН НА СОБА НА ДЕН
6 Возрасни лица 102 162 252 162 108 144 102
6 Возр +1 Дете (0-5,99) 102 162 252 162 108 144 102
6 Возр +1 Дете (6-11,99) 108.8 172.8 268.8 172.8 115.2 153.6 108.8
6 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 102 162 252 162 108 144 102
6 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 108.8 172.8 268.8 172.8 115.2 153.6 108.8
6 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 115.6 183.6 285.6 183.6 122.4 163.2 115.6
RELEASE DAYS 7//14 7//14 26//26 – 01.12.2018 7//14 7//14 7//14 7//14
Доплата за Појадок Возрасен 5еур Дете од 6-11.99год 3еур
Доплата за Полупансион Возрасен 14еур Дете од 6-11.99год 8еур

Во цената е вклучено: користење на внатрешен базен, теретана, остава за зимска опрема, интернет (кабелски во соба, безжичен во заедничките простории),паркинг, аниматори за деца.

 

-Сите апартмани се опремени со чајна кујна со софа за седење / спиење и трпезариска маса, ТВ, интернет, телефон, камин, купатило со туш. Чајната кујна е опремена со фрижидер, микробранова, решо, автомат за вода, кафе мат, тостер.

-Сите студиа се без балкон и се наоѓаат на низок спрат

-Градинка за деца возраст 4-7.99 години. – 25 EUR за цел ден со вклучен ручек.
-Ски школа за деца инволвира почетнички курс по скијање, игри на снег и внатрешни активности.
-Попустот за рано букирање е валиден за концептите: појадок и вечера. Новогодишната и Божиќната вечера не подлежат на попусти.

-Новогодишната и Божиќната вечера се задолжителни во самиот хотел,

Новогодижна вечера – 90еур возрасен, 45еур дете од 3-11,99год

Божиќна вечера – 40еур возрасен, 20еур дете од 3-11,99год

 

-Задолжителна туристичка такса по лице од 1€ на ден, за 3 или помалку ноќевања 2еур по лице на ден.

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3€ возрасен, 1,5еур дете од 2-11,99

 

Политика за отказ
Откази кои не подлежат на казнени пенали:
Сезони A, D, E – 2 дена, сезона B – 3 дена, сезона C – 21 ден
Подоцни откази: казнени пенали од 1 ноќевање, за сезона C – 100 % од вкупната сума
No Show: казнени пенали од 2 ноќевања, сезона C – 100 % од вкупната сума.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 

* Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ