ХОТЕЛ МУРИТЕ 4* – БАНСКО

ХОТЕЛ МУРИТЕ 4* – БАНСКО

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

–          20% за резервација и уплата до 30.09.2018 (не важи за Нова Година)

–          15 % за резервација и уплата до 15.11.2018 (не важи за Нова Година)

–          10 % за резервација и уплата до 15.12.2018 (важи за Нова Година)

 

Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2018/2019

АЗАЛИА

Двокреветна соба

(2+0)

АЗАЛИА

Едноспален апартман

(2+2)

АЗАЛИА

Двоспален апартман (4+2)

ОРХИДЕА

Двокреветна соба

(2+0)

ОРХИДЕА

Едноспален апартман

(2+2)

АЗАЛИА

Двоспален апартман (4+2)

УСЛУГА Полупансион Полупансион Полупансион Полупансион Полупансион Полупансион
01.12-20.12 24€ 28€ 24€ 20€ 24€ 20€
21.12-27.12 36€ 40€ 36€ 31€ 35€ 31€
28.12-01.01 54€ 61€ 48€ 54€ 45€ 45€
20.01-03.03 34€ 38€ 34€ 29€ 33€ 29€
02.01-19.01 36€ 40€ 36€ 31€ 35€ 31€
04.03-13.04 24€ 28€ 24€ 20€ 24€ 20€

 

ЗА ХОТЕЛОТ:

Безброј можности за пријатно семејно уживање, спортски одмор или забавен викенд со пријателите целата година. На само 10 минути од Банско, со својата неверојатна гледка кон планината, на своите гости им нуди комфорт со релаксирачките СПА процедури, како и можност за незаборавни

Во склоп на хотелот има елегантен ресторан, лоби бар со камин, конферентни сали, паркинг, интернет во целиот хотел, детско катче, дискотека.

Локација :  7 км од Банско, во близина на Пирин Голф.

СПА Центар: внатрешен и надворешен базен, џакузи, финска сауна, парна бања, турска бања, фитнес, масажи, арома терапии, козметички процедури.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

–          појадок и вечера на шведска маса, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи,сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг.

 

ДОПЛАТИ:

–          деца до 5.99 год. – бесплатно

–          прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – бесплатно

–          второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – 50% попуст

–          дете од 2-13.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 50% попуст

–          возрасен на дополнително легло во едноспален апартман – 30% попуст

–          за сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

–          доплата за новогодишна вечера: возрасни – 70€, дете од 6-13.99 год.- 35€ (резервациите без вечера се на барање)

–          доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден  туристичка такса 1 € по лице на ден (деца до 1.99 год. не плаќаат туристичка такса)

–          доплата за ALL INCLUSIVE – возрасен 8€ , дете од 6-13.99 год. – 4€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 10-22 часот)

–          превоз цена: 30€ – за возрасни / 20€ – за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

  

БОНУСИ :

– 7=6 за период на престој 01.12-20.12.2018 и 10.01-13.04.2019 (се комбинира со 10% попуст за рана резервација)

*Бонусите и попустите за рана резервација важат за полупансион, не важат за доплатите за се вклучено и новогодишна вечера