ХОТЕЛ ORLOVETS 5* – ПАМПОРОВО

Хотелот Орловец се наоѓа на 1600м надморска височина, во самиот центар на Ски Центарот Помпорово. Хотелот е целосно реновиран, сите соби и СПА центарот.

Хотелот располага со ресторан, лоби бар, пиано бар, спа, базен, џакузи, хидромасажа, масажа, парна бања, затворен паркинг, wi-fi, vichy туш и солариум.

Цените се изразени по СОБА НА ДЕН на ДЕН, на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК или ПОЛУПАНСИОН
Цените се изразени во евра, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62мкд.

 

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2018, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.10.2018

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2018, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.2018

 

ORLOVETS 5 * PAMPOROVO
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК A
01.12.2018
28.12.2018
B
29.12.2018
04.01.2019
C
05.01.2019
03.03.2019
A
04.03.2019
20.04.2019
STANDART ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН / НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 74.8 129.8 85.8 74.8
3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 102.8 178.4 117.9 102.8
1 Возрасно лице 53.9 129.8 59.4 53.9
1 Возр +1 Дете (0-4,99) 53.9 129.8 59.4 53.9
1 Возр +1 Дете (5-11,99) 65.4 113.5 75 65.4
1 Возр +2 Деца (0-4,99) (5-11,99) 65.4 113.5 75 65.4
1 Возр +2 Деца (5-11,99) (5-11,99) 84.1 146 96.5 84.1
2 Возр +1 Дете (0-4,99) 74.8 129.8 85.8 74.8
2 Возр +1 Дете (5-11,99) 93.5 162.2 107.25 93.5
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2018
28.12.2018
B
29.12.2018
04.01.2019
C
05.01.2019
03.03.2019
A
04.03.2019
20.04.2019
STANDART ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН / ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 88 143 99 88
3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 121 196.6 136.1 121
1 Возрасно лице 60.5 143 66 60.5
1 Возр +1 Дете (0-4,99) 60.5 143 66 60.5
1 Возр +1 Дете (5-11,99) 77 125.1 86.6 77
1 Возр +2 Деца (0-4,99) (5-11,99) 77 125.1 86.6 77
1 Возр +2 Деца (5-11,99) (5-11,99) 99 160.8 111.3 99
2 Возр +1 Дете (0-4,99) 88 143 99 88
2 Возр +1 Дете (5-11,99) 110 178.7 123.7 110
RELEASE DAYS 5//7 20//20 5//7 5//7

 

 

Во цената е вклучено: користење на внатрешен базен, сауна, фитнес, парна бања, паркинг, превоз до ски терените, интернет.

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:
No Show: A, B и D – пенали од 1 ноќевање; C – 100% задршка на средства.
Бебешко креветче – бесплано ( на барање )

 

ДОПЛАТИ:
Туристичка такса по лице на ден, од 1еур, за 3 или помалку ноќевања 2еур по лице на ден
Услужна такса по лице за целиот престој од 3еур , и 1,5еур за дете од 2-11,99год

Божиќната вечера е незадолжителна. Новогодишна вечера- задолжителна.

Новогодишна вечера: 60еур, дете од 2-11,99год – 33еур

 

Минимум престој во висока сезона 3 ноќевања.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ