ХОТЕЛ ПЕРУН ЛОЏ 4* – БАНСКО

ХОТЕЛ ПЕРУН ЛОЏ 4* – БАНСКО

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

–          15% за резервација и уплата до 31.10.2018

–          10% за резервација и уплата до 30.11.2018

(попустите за рана рез. не важат за престој од 03.01-13.01.2019)

 

БОНУСИ : 

–          7=6 за период на престој 01.12-14.12.2018

–          7=6 за период на престој 26.01-30.04.2019

Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2018 / 2019

Двокреветно студио

 

(2+1)

Едноспален апартман

 

(2+2)

УСЛУГА Полупансион Полупансион
01.12-20.12 32€ 33€
21.12-27.12 36€ 38€
28.12-02.01 58€ 69€
03.01-12.01 38€ 40€
13.01-18.01 36€ 38€
19.01-02.02 38€ 40€
03.02-04.03 36€ 38€
05.03-30.04 32€ 33€

  

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација : 350 м од жичарницата

Прекрасен хотел кој се наоѓа во срцето на Банско. Одличен за фамилијарен престој, како и за ски релаксација со пријателите. Располага со едноспални апартмани и студија .

Се состои од основен ресторан, зимска/летна градина, лоби бар, пијано бар, конференциска сала,

паркинг, гаража, детски кат, ски гардеробер.

СПА Центар : затворен базен, џакузи, фитнес, сауна, масажи, парна бања, турска бања

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

–          појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, ски гардеробер, интернет.

 

ДОПЛАТИ:

–          Дете до 4.99 год. на дополнително легло – бесплатно

–          Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло – 17€ на ден

–          Дете од 6-11.99 год. на редовно легло – 25% попуст

–          Возрасен на дополнително легло – 30% попуст

–          Доплата за еднокреветна соба : 20€ на ден (важи за престој од 01.12-28.12.2018 и 13.01-20.04.2019)

–       Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : во основен ресторан – возрасни – 80€, дете – 40€ | во зимска градина – возрасни – 70€, дете – 35€

–          Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

–          Доплата за паркинг (на рецепција) – 9€ на ден.

–          Превоз цена: 30€ – за возрасни / 20€ – за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)