ХОТЕЛ ПЕРУН ПЛАТИНУМ 4* – БАНСКО

ХОТЕЛ ПЕРУН ПЛАТИНУМ 4* – БАНСКО

Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2018 / 2019

Двокреветна соба

економи

(2+1)

Двокреветна соба

без балкон

(2+1)

Двокреветна соба

со балкон

(2+1)

 

Јуниор сјуит

 

(2+2)

УСЛУГА Полупансион Полупансион Полупансион Полупансион
30.11-21.12 40€ 42€ 43€ 53€
22.12-28.12 54€ 57€ 60€ 71€
29.12-01.01 80€ 85€ 88€ 106€
02.01-05.01 54€ 57€ 60€ 71€
06.01-19.01 40€ 42€ 43€ 53€
20.01-02.02 45€ 48€ 49€ 60€
03.02-30.03 40€ 42€ 43€ 53€

 

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација : 350 м од жичарницата

По подолга пауза, прочуениот хотел Перун во 2014 год. повторно ги отвори вратите за своите гости.

Во самото лоби, тие имаат шанса да уживаат во привилегиите на единственото ПЛАТИНУМ казино во Банско.

Во склоп на хотелот има 3 ресторанти, винарија, бар, бизнис центар, спа центар, детско катче.

СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, финска сауна, парна бања, фитнес, простории за масажа и салон за убавина

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

–          појадок и вечера на шведска маса, транспорт до жичарница (по распоред), користење на затоплен внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, интернет. 

 

ДОПЛАТИ:

–          Дете до 1.99 год. – бесплатно

–          Дете од 2-5.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – бесплатно

–          Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – 50% попуст

–          Дете од 2-11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 25% попуст

–          Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во јуниор сјуит – бесплатно

–          Второ дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во јуниор сјуит – 50% попуст

–          Возрасен на дополнително легло – 20% попуст

–          Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете – 45€

–          Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

–          Превоз цена: 30€ – за возрасни / 20€ – за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)