ХОТЕЛ PRELIK 4* – ПАМПОРОВО

Hotel Prelik 4* се наоѓа на 50м од центарот и 1,5км до гондолата.

Хотелот располага со комплетно реновиран спа центар, со базен, фитнес, сауна кој се на располагање на гостите. Хотелот располага со ресторан, Италијански ресторан, таверна, бар, диско, кафе бар, лоби бар, ноќен клуб.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН И ПОЛН ПАНСИОН
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

 

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2018, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.10.2018

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2018, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2018

 

PRELIK 5* PAMPOROVO
ПОЛУПАНСИОН A
10.12.2018
28.12.2018
B
29.12.2018
04.01.2019
A
05.01.2019
20.04.2019
ПОЛН ПАНСИОН A
10.12.2018
28.12.2018
B
29.12.2018
04.01.2019
A
05.01.2019
20.04.2019
JUNIOR SUITE ЈУНИОР СВИТ JUNIOR SUITE ЈУНИОР СВИТ
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН / ПОЛУПАНСИОН ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН / ПОЛН ПАНСИОН
1 Возрасно лице 66 143 66 1 Возрасно лице 74.8 160.6 74.8
2 Возрасни лица 107.8 143 107.8 2 Возрасни лица 125.4 160.6 125.4
3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 148.5 195.8 148.5 3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 174.9 222.2 174.9
1 Возр +1 Дете (0-2,99) 66 143 66 1 Возр +1 Дете (0-2,99) 74.8 160.6 74.8
2 Возр +1 Дете (0-2,99) 107.8 143 107.8 2 Возр +1 Дете (0-2,99) 125.4 160.6 125.4
2 Возр +1 Дете (3-6,99) 118.8 159.5 118.8 2 Возр +1 Дете (3-6,99) 139.7 180.4 139.7
2 Возр +1 Дете (7-11,99) 135.3 179.3 135.3 2 Возр +1 Дете (7-11,99) 157.3 201.3 157.3
2 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-2,99) 107.8 143 107.8 2 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-2,99) 125.4 160.6 125.4
2 Возр +2 Деца (0-2,99) (3-6,99) 118.8 159.5 118.8 2 Возр +2 Деца (0-2,99) (3-6,99) 139.7 180.4 139.7
2 Возр +2 Деца (0-2,99) (7-11,99) 135.3 179.3 135.3 2 Возр +2 Деца (0-2,99) (7-11,99) 157.3 201.3 157.3
2 Возр +2 Деца (3-6,99) (3-6,99) 129.8 176 129.8 2 Возр +2 Деца (3-6,99) (3-6,99) 154 200.2 154
2 Возр +2 Деца (3-6,99) (7-11,99) 146.3 195.8 146.3 2 Возр +2 Деца (3-6,99) (7-11,99) 171.6 221.1 171.6
2 Возр +2 Деца (7-11,99) (7-11,99) 162.8 215.6 162.8 2 Возр +2 Деца (7-11,99) (7-11,99) 189.2 242 189.2
MAISONETTE МЕЗОНЕТ MAISONETTE МЕЗОНЕТ
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН / ПОЛУПАНСИОН ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН / ПОЛН ПАНСИОН
2 Возрасни лица 132 171.6 132 2 Возрасни лица 149.6 189.2 149.6
3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 172.7 224.4 172.7 3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 199.1 250.8 199.1
2 Возр +1 Дете (0-2,99) 132 171.6 132 2 Возр +1 Дете (0-2,99) 149.6 189.2 149.6
2 Возр +1 Дете (3-6,99) 143 188.1 143 2 Возр +1 Дете (3-6,99) 163.9 209 163.9
2 Возр +1 Дете (7-11,99) 159.5 207.9 159.5 2 Возр +1 Дете (7-11,99) 181.5 229.9 181.5
2 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-2,99) 132 171.6 132 2 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-2,99) 149.6 189.2 149.6
2 Возр +2 Деца (0-2,99) (3-6,99) 143 188.1 143 2 Возр +2 Деца (0-2,99) (3-6,99) 163.9 209 163.9
2 Возр +2 Деца (0-2,99) (7-11,99) 159.5 207.9 159.5 2 Возр +2 Деца (0-2,99) (7-11,99) 181.5 229.9 181.5
2 Возр +2 Деца (3-6,99) (3-6,99) 154 204.6 154 2 Возр +2 Деца (3-6,99) (3-6,99) 178.2 228.8 178.2
2 Возр +2 Деца (3-6,99) (7-11,99) 170.5 224.4 170.5 2 Возр +2 Деца (3-6,99) (7-11,99) 195.8 249.7 195.8
2 Возр +2 Деца (7-11,99) (7-11,99) 187 244.2 187 2 Возр +2 Деца (7-11,99) (7-11,99) 213.4 270.6 213.4
3 Возр +1 Дете (0-2,99) 172.7 224.4 172.7 3 Возр +1 Дете (0-2,99) 199.1 250.8 199.1
3 Возр +1 Дете (3-6,99) 183.7 240.9 183.7 3 Возр +1 Дете (3-6,99) 213.4 270.6 213.4
3 Возр +1 Дете (7-11,99) 200.2 260.7 200.2 3 Возр +1 Дете (7-11,99) 231 291.5 231
RELEASE DAYS 2//7 28//28 2//7 RELEASE DAYS 2//7 28//28 2//7

 

 

Во цените е вклучено: употреба на внатрешен базен, фитнес, сауна, интернет, превоз до гондолата на два ски области Пампорово и Мечкин Чал, ски гардероба.

 

Во цената не е вклучено: 
Новогодишната вечера е задолжителна – 60еур возрасен , 33еур дете од 2-11,99год
Божиќна вечера – незадолжителна – 32еур возрасен, 22еур дете од 2-11,99год.
Бебешко кревече – бесплатно – на барање

 

Задолжителни Доплати: 
Туристичка такса по лице на ден од 1еур, за 3 или помалку ноќевања 2еур по лице на ден.
Услужна такса по лице 3еур за цел престој и дете од 2-11,99год – 1,5еур.

 

Политика на отказ на резервација: 
Доцен отказ: Сезона А – 1 ноќевање пенали, Сезона Б – 100% пенали од тотал цената
Не појавување во хотел: Сезона А – 1 ноќевање пенали, Сезона Б – 100% пенали од тотал цената