ХОТЕЛ РЕГНУМ 5* – БАНСКО

ХОТЕЛ РЕГНУМ 5* – БАНСКО

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

–          30% за резервација и уплата до 27.09.2018

–          20% за резервација и уплата до 31.10.2018

БОНУСИ : 7=6, 14=12 за резервации од 21.11.2018 (не важи за период 27.12-02.01.2019)

Цените се дадени по лице во евра за минимум две платежни лица апартман, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2018 / 2019

Едноспален апартман

(2+2)

Двоспален апартман

(4+2)

Второ дете до 10.99 на дополнително легло Возрасен на дополнително легло
УСЛУГА Полупансион Полупансион Полупансион Полупансион
01.12-20.12 54,5€ 46€ 28€ 32€
21.12-26.12 81,5€ 69€ 42€ 46€
27.12-01.01 98,5€ 90€ 50€ 56€
02.01-09.01 81,5€ 69€ 42€ 46€
10.01-17.01 65€ 53€ 32€ 39€
18.01-02.02 81,5€ 69€ 42€ 46€
03.02-28.02 65€ 53€ 32€ 39€
01.03-13.04 54,5€ 46€ 28€ 32€

 

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација : 400 м од жичарницата

Прекрасно место за одмор каде што одличната услуга се комбинира со комфорот и луксузниот стил.

Сите апартмани се луксузно опремени и повеќето имаат поглед кон планината Пирин. На располагање на гостите им нуди лоби бар, ноќен бар, СПА Центар, АКВА Парк, салон за убавина, ски гардеробер, детска соба и анимација, конференциска сала.

Регнум СПА Центар : масажи и козметички процедури, финска сауна, парна бања,турска бања, амам,

внатрешен базен со детски сектор, шоков и тропски туш, солариум, надворешно

џакузи со минерална вода, фитнес сала и Витамин бар.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

–          појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, релакс соба, џакузи, детски кат, паркинг, интернет

 

ДОПЛАТИ:

–          Доплата за новогодишна вечера (задолжително) возрасни – 85€, дете (11-15.99) / 45€, дете (6-10.99) – 25€

–          Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

–          Две деца до 10.99 год. на допoлнително легло – БЕСПЛАТНО

–          Доплата за апартман со поглед на планина 5€ на ден

–          Доплата за делукс апартман 15€ на ден

–          Превоз цена: 30€ – за возрасни / 20€ – за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)