ХОТЕЛ SAMOKOV 4* – БОРОВЕЦ

Хотелот Самоков се наоѓа на 180м од ски лифтот и 90м од центарот. Располага со 250 соби. Спа центарот се состои од фитнес сала, внатрешен базен, масажа, солариум, сауна и парна бања.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК И ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

 

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2018, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.11.2018

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15.11.2018, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.11.2018

 

SAMOKOV 4* BOROVEC
НОЌЕВАЕ СО ПОЈАДОК A
20.12.2018
28.12.2018
B
29.12.2018
04.01.2019
C
05.01.2019
11.01.2019
D
12.01.2019
01.02.2019
C
02.02.2019
20.02.2019
D
21.02.2019
02.03.2019
A
03.03.2019
31.03.2019
STANDART ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД СОБА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 55 103.4 77 66 77 66 55
3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 78.3 147.3 109.7 94 109.7 94 78
1 Возрасно лице 46.2 70.4 57.2 51.7 57.2 51.7 46.2
1 Возр +1 Дете (0-4,99) 46.2 70.4 57.2 51.7 57.2 51.7 46.2
1 Возр +1 Дете (5-11,99) 41.25 77.55 57.75 49.5 57.75 49.5 41.25
1 Возр +2 Деца (0-4,99) (5-11,99) 41.25 77.55 57.75 49.5 57.75 49.5 41.25
1 Возр +2 Деца (5-11,99) (5-11,99) 55 103.4 77 66 77 66 55
2 Возр +1 Дете (0-4,99) 55 103.4 77 66 77 66 55
2 Возр +1 Дете (5-11,99) 68.75 129.25 96.25 82.5 96.25 82.5 68.75
ПОЛУПАНСИОН A
20.12.2018
28.12.2018
B
29.12.2018
04.01.2019
C
05.01.2019
11.01.2019
D
12.01.2019
01.02.2019
C
02.02.2019
20.02.2019
D
21.02.2019
02.03.2019
A
03.03.2019
31.03.2019
STANDART ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД СОБА
2 Возрасни лица 63.8 110 85.8 74.8 85.8 74.8 63.8
3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 90.9 156.7 122.2 106.5 122.2 106.5 90.9
1 Возрасно лице 50.6 73.7 61.6 56.1 61.6 56.1 50.6
1 Возр +1 Дете (0-4,99) 50.6 73.7 61.6 56.1 61.6 56.1 50.6
1 Возр +1 Дете (5-11,99) 47.8 82.5 64.3 56.1 64.3 56.1 47.8
1 Возр +2 Деца (0-4,99) (5-11,99) 47.8 82.5 64.3 56.1 64.3 56.1 47.8
1 Возр +2 Деца (5-11,99) (5-11,99) 63.8 110 85.8 74.8 85.8 74.8 63.8
2 Возр +1 Дете (0-4,99) 63.8 110 85.8 74.8 85.8 74.8 63.8
2 Возр +1 Дете (5-11,99) 79.75 137.5 107.25 93.5 107.25 93.5 79.75
RELEASE DAYS 5//3 21//15 10//5 10//5 10//5 10//5 5//3

 

Во цената е вклучено: ноќевање со појадок или полупансион (појадок и вечера) и употреба на базен, паркинг доколку има расположливи места

Бебешко креветче – бесплатно

 

Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат.

 

ДОПЛАТИ:

-Новогодишна вечера – задолжителна – 45еур возрасен, 30еур дете од 2-11,99год

-Божиќна вечера – незадолжителна – 35еур возрасен, 20еур дете од 2-11,99год

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур.

Минимум престој од 5 ноќевања во период од 27.12-03.01.2018, останатиот период 3 ноќевања.

 

Политика за откажување на резервации

-Отказ без задршка на средства: A – 3 дена / B – 15 дена / C and D – 5 дена.

-Влегувајќи во release периодот доцните откази се наплатуваат: 3 ноќевања во периодот “B”, 2 ноќевања во периодот “C” и “D” и 1 ноќевање во другите периоди

-No shows: пенали од 100% од сумата за период “B” и 50% од сумата за останатите периоди.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ