ХОТЕЛ САНРАЈС 4* – БАНСКО

ХОТЕЛ САНРАЈС 4* – БАНСКО

Цените се дадени по лице во евра за мимимум две платежни лица во двокреветно студио и едноспален апартман, минимум четири платежни лица во двоспален апартман, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2018 / 2019

Двокреветнo студио

(2+1)

Едноспален апартман

(2+2)

Двоспален апартман

(4+2)

УСЛУГА Полупансион Полупансион Полупансион
01.12-21.12 29€ 31€ 29€
22.12-27.12 33€ 35€ 33€
29.12-01.01 55€ 59€ 49€
02.01-09.01 35€ 38€ 35€
10.01-24.01 33€ 35€ 33€
25.01-16.02 35€ 38€ 35€
17.02-09.03 33€ 35€ 33€
10.03-31.03 29€ 31€ 29€

 

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација : 300 м од жичарницата

Лоциран на само неколку минути од првата станица на ски лифтот, комплекот претставува комбинација од архитектура препознатлива за регионот, модерен комфорт и одлична услуга.

Во склоп на хотелот има ски гардеробер, конференциска сала, ресторан, сеф, лоби бар, паркинг.

СПА Центар : внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, релакс соба, масажи и третмани.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

–          појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес,паркинг, интернет. 

 

ДОПЛАТИ:

–          Прво дете до 11.99 год. на дополнително легло – бесплатно

–          Второ дете до 11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

–          Возрасен на дополнително легло – 30% попуст

–          Дете до 11.99 год. на редовно легло – 30% попуст

–          За сместување во еднокреветна соба се плаќа 70% од сумата за 2 лица

–          За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

–          Доплата за новогодишна вечера (задолжително, додека има места во ресторанот) : возрасни – 80€, деца од 2-11.99 год. -40€

–          Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

–          Превоз цена: 30€ – за возрасни / 20€ – за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)