Куќа “Paradise” – Каламитси

Вилата „Paradisе“ се наоѓа на само 100 метри од една од најубавите плажи на најмалото скриено богатство на Ситонија-Каламитси. Во оваа раскошна вила располагаме со трокреветни и четирикреветни студија на прв и втор спрат со пространи тераси од кои некои имаат бочно поглед кон морето. Сите сместувачки капацитети се опремени со квалитетен мебел и кујни, телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената и сопствено купатило. Гостите во вилата имаат на располагање и простран двор за уживање: тука децата можат безбедно да играат, а за возрасните еден дел од просторот е опремен со дрвени маси и столчиња и простор за скара. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет.

Вила „Paradise” – Каламитси

Термин:

Ноќевања:

1/3 студио

1/3+1 студио

20.05-30.05.2018

10

160 €

190 €

30.05-09.06.2018

10

260 €

290 €

09.06-19.06.2018

10

330 €

360 €

19.06-29.06.2018

10

400 €

430 €

29.06-09.07.2018

10

500 €

530 €

09.07-19.07.2018

10

630 €

650 €

19.07-29.07.2018

10

630 €

650 €

29.07-08.08.2018

10

630 €

650 €

08.08-18.08.2018

10

630 €

650 €

18.08-28.08.2018

10

560 €

590 €

28.08-07.09.2018

10

420 €

450 €

07.09-14.09.2018

7

210 €

240 €

14.09-21.09.2018

7

170 €

200 €

21.09-28.09.2018

7

130 €

160 €

Напомена: Во сите студија дозволено е сместување на толку лица колку што има нормални кревети. Во заеднички кревет заедно со возрасно лице може да се смести дополнително едно дете до 4 години. Во некои од студијата постои можност од помошен  кревет чие користење се доплаќа на лице место.

  • Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио за 10 или 7 ноќевања без вклучен превоз
  • Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети
  • Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време
  • Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!
  • Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Каламитси
  • Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции
  • Цена на повратен билет –35 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра