Вила ДАНОС – Лептокарија

Вила Данос се наоѓа на 70м од плажа, на главната улица која води до плажа во центарот на Лептокарија.

Собите располагаат со клима со доплата од 5 еур на ден, мини кујна, тоалет, тв, wi-fi.
GPS Координати: 40°03’40.0″N 22°34’01.4″E

 

 

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2018

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2018

 

ДАНОС – ЛЕПТОКАРИЈА
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќевања 1/2 Студио 1/3 Студио Коментар
26.05-02.06.2018 7 59 69 ПРОМО
02.06-09.06.2018 7 89 99 ПРОМО
09.06-16.06.2018 7 99 109 ПРОМО
16.06-23.06.2018 7 159 179
23.06-30.06.2018 7 169 189
30.06-07.07.2018 7 199 229
07.07-14.07.2018 7 219 249
14.07-21.07.2018 7 249 279
21.07-28.07.2018 7 279 299
28.07-04.08.2018 7 279 299
04.08-11.08.2018 7 279 299
11.08-18.08.2018 7 279 299
18.08-25.08.2018 7 279 299
25.08-01.09.2018 7 249 269
01.09-08.09.2018 7 189 199
08.09-15.09.2018 7 129 139
15.09-22.09.2018 7 79 89 ПРОМО
22.09-29.09.2018 7 59 69 ПРОМО

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 62 мкд

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

На Промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 50% аконтација.

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Клима уредот не е вклучен во цената. За клима се доплаќа во самата вила 5 Евра на ден

 

Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон – 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 30€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -30€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

-Возрасно лице над 63год – 10еур попуст

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Лептокарија (секоја Сабота)

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансвер до Удово
05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Битола за Лептокарија:

04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола

02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола

03.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  – Трансфер до Битола

 

Поаѓање од Грција: 

15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време)

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст;
* попустите не може да се комбинираат;
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител;
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата);
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА Глобус Травел.