ZARA HOTEL & SPA 4* – БАНСКО

Хотел Зара & Спа е изграден 2014 год, лоциран на само 600 метри од гондолата и 500 метри од центарот на Банско. Хотелот нуди бесплатен Wi fi, секоја соба има сопствен балкон, LCD- телевизор, кабелска телевизија, фрижидер, сеф, тоалет, телефон. Некои од собите имаат и поглед на планината. Гостите можат да се релаксираат во ресторанот или во лоби барот. Во непосредна близина на хотелот се наога и маркет Керфур и Трговски центар.
Хотелот исто така нуди и фризерски салон, соба за видео игри, како и можност за изнајмување ски опрема.

Опис на собите на хотелот: два одделни или еден брачен кревет, централно греење, телевизор, телефон, електричен бокал, сеф (со доплата) интернет, тоалет, фен за коса, балкон.

Опис на Апартманите на хотелот: дневна соба со кревет-софа и една сплана, купатило со када, телефон, електричен бокал, телевизор, балкон, фен.

GPS кординати: Longitude 41.835645°; Latitude 23.476871°

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

 

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 31.10.2018, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.10.2018

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 30.11.2018, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.2018

 

 

ZARA HOTEL & SPA 4* BANSKO
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2018
20.12.2018
B
21.12.2018
27.12.2018
C
28.12.2018
02.01.2019
D
03.01.2019
10.01.2019
E
11.01.2019
24.01.2019
D
25.01.2019
10.02.2019
E
11.02.2019
04.03.2019
A
05.03.2019
13.04.2019
STANDARD СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 57.2 66 116.6 72.6 63.8 72.6 63.8 57.2
1 Возрасно лице 45.76 52.8 93.28 58.08 51.04 58.08 51.04 45.76
1 Возр +1 дете (0-5,99) 45.76 52.8 93.28 58.08 51.04 58.08 51.04 45.76
1 Возр +1 дете (6-11,99) 48.62 56.1 116.6 61.71 54.23 61.71 54.23 48.62
SUPERIOR СУПЕРИОР ДВОКРЕВЕТНА СОБА + ЕКСТРА ЛЕГЛО НА РАСТЕГНУВАЊЕ
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 66 74.8 125.4 81.4 72.6 81.4 72.6 66
3 Возрасни лица 89 101 169 110 98.01 110 98 89
1 Возрасно лице 52.8 59.8 100 65 58 65 58 52.8
1 Возр +1 дете (0-5,99) 52.8 59.8 100 65 58 65.12 58 52.8
1 Возр +1 дете (6-11,99) 56.1 63.5 125.4 69.19 61.71 69.19 61.7 56.1
1 Возр +2 деца (0-5,99) (6-11,99) 56.1 63.5 125.4 69.19 61.71 69.19 61.7 56.1
1 Возр +2 деца (6-11,99) (6-11,99) 72.6 82.2 156.7 89.5 79.8 89.54 79.8 72.6
2 Возр +1 Дете (0-5,99) 66 74.8 125.4 81.4 72.6 81.4 72.6 66
2 Возр +1 дете (6-11,99) 82.5 93.5 156.7 101.7 90.7 101.75 90.7 82.5
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 66 74.8 125.4 81.4 72.6 81.4 72.6 66
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 82.5 93.5 156.7 101.7 90.7 101.7 90.7 82.5
2 Возр +2 деца (6-11,99) (6-11,99) 99 112.2 188 122 108.9 122 108.9 99
3 Возр +1 Дете (0-5,99) 89 101 169 110 98 110 98 89
1-BED ROOM APARTAMENT ЕДНОСПАЛЕН АПАРТМАН
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 77 85.8 136.4 92.4 83.6 92.4 83.6 77
3 Возрасни лица 104 115.8 184 124.7 112.8 124.7 112.86 104
4 Возрасни лица 130.9 145.8 231.8 157 142.12 157.08 142.1 130.9
2 Возр +1 Дете (0-5,99) 77 85.8 136.4 92.4 83.6 92.4 83.6 77
2 Возр +1 дете (6-11,99) 96.2 107.2 170.5 115.5 104.5 115.5 104.5 96.2
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 77 85.8 136.4 92.4 83.6 92.4 83.6 77
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 96.2 107.2 170.5 115.5 104.5 115.5 104.5 96.2
2 Возр +2 деца (6-11,99) (6-11,99) 115.5 128.7 204.6 138.6 125.4 138.6 125.4 115.5
3 Возр +1 Дете (0-5,99) 104 115.8 184 124.74 112.8 124.7 112.8 104
3 Возр +1 Дете (6-11,99) 123.2 137.2 218.2 147.8 133.7 147.8 133.7 123.2
RELEASE DAYS 7 21 32 21 21 21 21 7
За резервации направени од – до Период на престој Промоции – ноќевања = ноќевања
December 1, 2018 December 27, 2018 December 1, 2018 December 27, 2018 7=6, 10=9, 14=12
December 1, 2018 January 20, 2019 January 3, 2019 January 20, 2019 7=6, 10=9, 14=12
December 1, 2018 February 7, 2019 January 15, 2019 February 7, 2019 7=6, 10=9, 14=12
December 1, 2018 April 13, 2019 February 3, 2019 April 13, 2019 7=6, 10=9, 14=12

 

 

Генерални услови:

Во цената е вклучено: внатрешен базен, суна, парна бања, фитенс, џакузи, пелакс зона, детска соба, ski гардероба за опрема, трансфер до гондолата со определена сатница, сеф-2еур на ден, Wi-Fi низ целиот хотел. Во цената не се вклучени влечки за Спа – 1,5еур по пар.

Паркинг бесплатен (ограничени места) и паркинг со наплата од – 10 lv. – на лице место

Early Booking и промоциите не можат да се комбинираат

Новогодишната вечера незадолжителна 59еур возрасен и 28еур дете од 4-11,99год, и Божиќната вечера задолжителна 20еур возрасен и 10еур дете од 4-11,99год

Во DBL STANDARD соба – максимум сместување е 2 возрасни лица, и сите вакви соби се со заедничка тераса со друга соба.

Сместувањето 1+1 = се наплаќа како двокреветна за период од 29.12. до 03.01.!

За гостите кој немаат резервирано новогодишен пакет, ке бидат послужени со ручек на 01.01.2019
Бебешко креветче- со доплата 2,5еур на ден.

Доплата за поглед према планина за супериор соба или апартман – 6еур по ноќ.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 3 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур.

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ